středa 29. května 2019

Den 12. - Jasper - Icefields Parkway

Je středa a v Jasper máme naplánovaný ještě jeden trek: Valley of the Five Lakes. První část jdeme méně navštěvovanou cestou, tedy opět zpěv a hluk holemi, začínáme mít ale dojem, že všichni medvídci jsou zaneprázdněni pózováním u cest řidičům. 
Druhá část je již hodně navštěvovaná, tak si především užíváme krásné přírody. Zastavujeme se na chvíli u 4. jezera, namočíme nohy, dokonce si přepírám košili, která je za půl hodiny suchá

Kolem 13:30 vyjíždíme na Icefields Pafkway, údajně nejkrásnější silnici na světě, vedoucí z Jasper 230 km do Lake Louise. Původně jsme chtěli zůstat na teto cestě až dva dny, ale přespat zde je prakticky nemožné. Postupně zjišťujeme, že všechny kempy jsou ještě zavřeny, spát mimo kemp je zde v národním parku zakázánoTo nám však nezkazí dojem z cesty, užíváme si ji každým douškem, zajíždíme na jednotlivá odpočívadla a vyhlídkové body a kolem 20:30 dojíždíme do Lake Louise. Zde jediný funkční kemp je beznadějně přecpaný. Pokračujeme směrem na západ, do národního parku Yoho, kde nás nechají přespat před bránou dalšího plného kempu. Takhle tam přespávají posádky ještě dalších 6 obytných aut.Žádné komentáře:

Okomentovat