úterý 28. května 2019

Den 11. - Jasper - Národní park

ráno po snídani jedeme do Jasper a stavujeme se na informačním centru. Máme vybraný 3 tůry,  přičemž nejvíce se nám líbí Cavell Meadows. U přepážky parku Kanada zjišťujeme že trek je sice otevřený, avšak příjezdová cesta je zavřená. Vybíráme tedy druhou možnost trip Geraldine Lakes. Cestou k autu si ještě ve sportovním obchodě kupujeme za 45$ bear spray. \Vybíráme ten silnější, který obsahuje až 98% capsaicinu (ano, jedná se o 1/4 kg koncentrované učinné látky z chilli papriček) Ještě musím v obchodě vyplnit  osobní data, jako bych si kupoval revolver. V duchu věříme, že to bude zbytečná investice a že spray nebudeme nucení nikdy použit.  Již sama příjezdová cesta na tento trek je kapitolu samo pro sebe. Jedeme asi 5 kilometrů rozbitou šotolinovou cestou přičemž nastoupáme asi 400 výškových metrů.
Na začátku míjíme tradiční cedule s varováním před medvědy a jíž stoupáme v lese. Snažíme se dělat hluk dle pouček, Zejména zpěvem a třískaním trekovými hůlkami. Při zpěvu mi rychle ve stoupání dochází dech. Po asi hodině lesní chůze se nám krajina otevřela a spatřujeme řvoucí potok vytekající z poklidného jezírka.Krásná příroda nám 100% vynahradí tu trochu strachu.U jezera potkaváme ještě jeden pár lidí. Tůra pokračuje, ale my se již vracíme. Na první den nám to stačilo.
Cestou do kempu se ještě zastavujeme u nádherného vodopadu Athabasca a následne vaříme kávu u stejnomenné řeky.Velice brzy po večeří usináme.

Žádné komentáře:

Okomentovat